Інтерв'ю із Фомою, фронтменом групи „Мандри".


- Відколи група „Мандри" підтримує Віктора Ющенка?

- Разом із Віктором Ющенко ми з 5 серпня.

- Чи міг ти уявити ще 5 серпня, що в Україні можлива Помаранчева Революція?

- Ти знаєш, я був впевнений, що буде перемога, але що буде ТАКА перемога, я не міг собі такого уявити. Дуже хотілося перемогти, дуже хотілося, щоб вийшло якнайкраще, але, що буде так, ніхто не знав, ніхто не уявляв. Ми просто попливли у цей бік, і назад дороги вже не було, а так сталося, що в тому ж напрямку попливли й усі.

- Були якісь побоювання?

- Із самого початку це все було дуже небезпечно. Особливо в регіонах. Ми були із Ющенком на всіх стадіях кампанії: до отруєння і після. Страшно було, коли його отруїли. Я дуже боявся, щоб це не був якийсь longplay із неочікуваним фіналом. Ясно, що нема лідера - нема руху. От тоді я справді злякався. Навіть не за себе, а за ситуацію. Для себе я вирішив одразу: якщо щось не так - або в партизани, або за кордон, тому що я не уявляв, як можна жити з Януковичем.
- Зважаючи на перемогу Ющенка, якого „Мандри" від самого початку підтримували, наскільки широкі перспективи відкриваються перед тобою і перед групою?

- Справа навіть не в тому, що відкриваються широкі перспективи творчого і суспільного росту перед безпосередніми учасниками кампанії, справа в тому, що з'являється можливість розвитку для багатьох українських людей. Я, як звичайний українець, який займається культурою, радію через те, що тепер, я впевнений, українська культура отримає новий поштовх у розвитку, різнобічному розвитку. Оскільки колишня влада зневажала українську культуру, чесно кажучи. Теперішня влада є українська. Безумовно, я вважаю, що буде значно ліпше. Мене не цікавить наближення до влади, мене, скоріше, цікавить те, що відбудеться ренесанс України, як країни, і ренесанс української культури. І тут для нас, як для людей, які мають безпосереднє відношення до української культури, відкриваються великі перспективи розвитку. І це добре, ми це заслужили. Відкриваються нові горизонти, нові шляхи. І кожен, хто багато працює, отримає багато, якщо він цього вартий.

- Як ти ставишся до тих зірок української естради, які підтримували Януковича?

- Чесно скажу - погано. Але не як до людей, а як до громадян. Як люди, вони зробили свій особистий вибір. Вони бачили що, хто, чому і як. Це їхнє рішення. Я б не хотів зараз когось чмурити, типу: „Ось, які погані", це не красиво. Але для мене стали великим розчаруванням люди, які позиціонували себе, як українські, україномовні артисти, які стали заробляти грошу на кандидатові, який би однозначно стер Україну з лиця землі. Я не розумію такої позиції: „Ми прості люди, ми гроші заробляли". Бог їм суддя. Але номери таких людей, з якими ми раніше спілкувались, я стер зі свого телефону. Це не означає, що я із ними не буду вітатись, але для себе я в цих людях сильно розчарувався.

- Твої родичі, друзі підтримували тебе тут на Майдані?

- Так, звісно. Ні в мене, ні в жодного з інших членів групи не було знайомих, які б нас не підтримували. Ми б не перемогли, якби нас не було так багато, бо сидіти вдома, звісно, простіше. Єдине, що в моєму будинку були деякі сусіди, які трошки не розумілися на всьому тому, але я проводив із ними політичні бесіди, і все було нормально.

- Які плани на майбутнє?

- О! Нарешті ми почали дописувати альбом. Він має бути дуже цікавий. Ми написали половину, і тут почалася ця передвиборча кампанія. Під час Помаранчевої Революції було написано багато пісень, але всі вони про любов, а не про революцію :)


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Iнтерв'ю: О.Дрік. Фото: М.Дрік.